Zamknij
Magiczne miasto

Poznaj najważniejsze atrakcje

Legendarne miejsce

Miejsce-legenda stała się w ostatnich latach schronieniem trójmiejskich alternatywnych artystów. Odwiedzając Gdańsk warto się tutaj wybrać i zobaczyć, w jak ciekawy sposób historia łączy się z awangardową sztuką i staje się turystyczną atrakcją. Tereny stoczniowe mają dziś więcej wspólnego z niezależną kulturą, sztuką i rozrywką, niż budową statków. Niemniej odwiedzenie ich wymaga przejścia przez jedną z najsłynniejszych bram w Polsce, tzw. bramę historyczną tuż obok Pomnika Ofiar Grudnia 70. Będąc na miejscu warto odwiedzić m.im. ul. Elektryków oraz 100cznie – to skupisko foodtrucków, barów i przestrzeni artystycznych, które znajdują się w kontenerach i postoczniowych budynkach, Stocznie cesarską , basen dokowy i znajdującą sie na nim instalację artystyczną, WL4 – galerię sztuki w starym budynku Stoczniowym oraz Żurawia M3 – są to absolutne must see!

Turystyczny raj

Poniżej przedstawiamy jedynie namiastkę potencjału miasta

Zakochaj się w Gdyni

Miasto portowe z mnóstwem atrakcji

Obowiązkowe miejsca podczas zwiedzania

Najbardziej znanym miejscem w Gdyni i obowiązkowym punktem każdej wycieczki bez wątpienia jest Skwer Kościuszki. To główne miejsce rozrywki i wypoczynku mieszkańców Gdyni i turystów chcących pospacerować i obejrzeć przy okazji liczne morskie atrakcje w postaci zabytkowego okrętu niszczyciela „ORP Błyskawica” i żaglowca „Dar Pomorza”. To jedyne miejsce, gdzie w zasięgu 10- minutowego spaceru znajdziecie miejsce imprez i rozrywek kulturalnych, nabrzeże portowe, a nawet piaszczystą plaża przyległą do basenu jachtowego. Niezapomnianych wrażeń z głębi mórz dostarczy znajdujące się tutaj Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie. Stąd możecie również popłynąć statkiem wycieczkowym na półwysep Helski bądź do Gdańska. Miłośnicy spacerów mogą się przejść znajdującym się nieopodal Bulwarem Nadmorskim. Ten najsłynniejszy deptak przebiega między podnóżem Kamiennej Góry i Kępy Redłowskiej, a Zatoką Gdańską. Łączy plażę w Śródmieściu z plażą w Redłowie.

Nowoczesna architektura

Gdynia różni się od starych pomorskich miast. To liczne marynistyczne odniesienia: okrągłe okna, nawiązujące do okrętowych bulajów, ostre bryły budynków, przypominające kadłuby statków, nadbudówki, których pierwowzorem był mostek kapitański, czy zewnętrzne schody jak statkowe trapy…Niewiele jest w Europie tak wielkich, zwartych zespołów architektury modernistycznej jak w Gdyni.Miasto budowane jako polskie marzenie, „okno na świat”, w ramach ambitnego planu gospodarczego, było jednocześnie polem do popisu dla młodych polskich architektów, urbanistów, dekoratorów i projektantów wnętrz. Modernistyczne Śródmieście Gdyni ukształtowało się w bardzo krótkim okresie dekady lat 30-tych, co dodatkowo wzmocniło symboliczny przekaz „białej architektury” i „słonecznego miasta”.